UEC ME Francie: Mája ve finále!

Krátce po poledni skončila kvalifikace ženské kategorie a výsledky se čtou velmi dobře: Marie Křivová postupuje do finálové šestice! Vítězkou semifinále je Tatiana Janíčková, Mája jde z pátého místa. V mužské elite 20″ bohužel bez postupu, Vašek Kolář 11., Vojta Křiva 17. místo. Ani ve finále elite 26″ české dresy nenajdeme: s plným skóre obsadili Marek Tryner 21. a Vlasta K. Čiháček 22. místo. Finále žen se jede zítra od 10 hodin.

UEC ME Francie: kvalifikace juniorů

Dnes se ve francouzském Le Puy en Velay jela kvalifikace juniorů. V kategorii 26″ zářil Nicolas Valée, který 2×5 sekcí absolvoval bez jediného trestného bodu. Na 20″ kole postupuje z prvního místa Sebastian Ruiz, z druhého Samuel Hlavatý. České barvy dnes hájil jen Martin Štěpánek, který ale skončil až na šestnáctém místě. Kompletní výsledky kvalifikace zde: junior 20″, junior 26″.

Report: MČR mládeže Horšovský Týn

Mistrovství republiky mládeže se letos poprvé konalo odděleně od dospělých kategorií. Pořádání se ujala parta z TJ Dynamo Horšovský Týn pod vedením Petra Šose. „Když pořádáme zimní trial-cupy ve staré škole, tak mám spoustu práce s pořadatelstvím a nemám příležitost se svézt, zatímco kluci si závodí – tak jsem se rozhodl udělat závod jen pro děti, abych jim nezáviděl“, vysvětluje s nadsázkou ředitel závodu svou motivaci. Dějištěm MČR byla již zmíněná stará škola. Budova, ke které má řada obyvatel Horšovského Týna citový vztah, byla nahrazena novou budovou. Před patnácti lety zde zazvonilo naposledy a od té doby je objekt prázdný. Jedním z uživatelů chátrající budovy je právě oddíl cyklotrialu – překážky najdete jak v tělocvičně, kde byste je tak nějak čekali, tak třeba v jídelně, kde působí trochu překvapivě.

Pokračování textu Report: MČR mládeže Horšovský Týn