Český pohár + MČR YG Blansko: report

Sobotní mistrovství České republiky mládeže v cyklotrialu spolu s pokračováním Českého poháru přilákalo do Blanska osmdesát dva startujících, což je skvělé. Zvláště když si člověk uvědomí, že od ledna všem vykládáme, že MČR bude výrazně těžší než běžné závody. Přesto se našel takto velký počet závodníků, kteří se toho nezalekli a přijeli se přesvědčit, jestli je to pravda a tratě jsou opravdu těžké. Zklamaní nebyli: byly…. celý text na www.youthgames.cz

UCI oznámilo termín světového šampionátu

Federace UCI konečně oznámila termín letošního světového šampionátu. Ten se bude konat 8.-12. listopadu v „městečku“ Chengdu (14,5 milionu obyvatel), jednom ze tří nejlidnatějších měst v Západní Číně.  UCI Urban Cycling World Championships (jak zní oficiální název MS) zahrnuje MTB eliminator (XCE), trial a BMX freestyle. Trial se pojede podle „open free“ pravidel, tj. s načítáním bodů tak, jak jste zvyklí třeba ze soutěže národních týmů z Her mládeže. Co se nezměnilo je duhový trikot pro vítěze a mistra světa. Podrobnosti v angličtině na stránkách UCI.

SP Aalter na vlastní kůži

O víkendu se sešlo hned několik akcí, které měly spojitost s trialem a protože málokdo může být na třech místech současně, bylo nutné si vybírat. Někteří zvolili MČR v biketrialu ve středočeských Doubravčicích a užívali si klidné lesní atmosféry. Jiní zamířili na Vysočinu do NMNM (Nového Města na Moravě) na světový pohár horských kol, kde bylo možné po oba dny v rámci doprovodného programu obdivovat show megastar současného streetu, Danny MacAskilla. Třetí volbou pak byla úvodní soutěž letošního UCI Trials World Cup v Aalteru. Trojice našich jezdců se ale vrátila domů zklamaná – nikoliv soutěží, která byla na špičkové úrovni, ale svými výkony, které byly daleko za jejich očekáváním i možnostmi. Finálové jízdy jsme mohli všichni sledovat živě v přímém přenosu na Youtube kanálu a rozhodně se bylo na co koukat. Vítězství si odnesli Nina Reichenbach (elite women), Abel Mustieles (men elite 20″) a Gilles Coustelier (men elite 26″). Kompletní výsledky na stránkách UCI a obrázky ve fotogalerii Jirky Štěpánka.

Český pohár + YG Rudina: Závod s divokým srdcem

http://new.biketrial-olomouc.cz/wp-content/uploads/2017/05/rudina1.jpgVšude kolem nás najdeme čtyři živly: vodu, oheň, zemi a vzduch. V Rudině kromě těchto čtyř působí ještě živel pátý a tím je Rado Hlavatý. Veliký srdcař, jehož tempu řeči málokdo stačí a stejně rychle jako mluví, tak rychle i koná. Příprava závodů v jeho podání proto trochu připomíná něco mezi řítící se lavinou a francouzskými filmy s Louisem de Funésem. Nicméně – a to je opravdu fascinující! – v poslední vteřině obvykle všechno zapadne do sebe a nastává happy end. Pokud mezitím nenastane nějaká nepředvídatelná katastrofa. Třeba pokud Rado nestrčí čtrnáct dní před závodem prst do cirkulárky. Jako letos… (celý report na www.youthgames.cz, kde se můžete podívat také na fotky, na výsledky nebo nám dát zpětnou vazbu)

UCI Trials Světový pohár Aalter

Prvním kolem v belgickém Aalteru začíná v sobotu 20. května letošní Světový pohár v UCI trialu. České barvy budou hájit tři jezdci: Martin Štěpánek, Lukáš Janka a Tomáš Kočička, kompletní seznam přihlášek je zde. Celkem letos bude mít pohár 5 zastavení, další budou ve Vöcklabrucku (AUT), Les Menuires (FRA), Albertville (FRA) a finále opět v Belgii v Antverpách.