Archiv pro měsíc: Srpen 2013

UCI Trial World Championship, JAR

V jihoafrickém Pietermaritzburgu právě probíhá letošní mistrovství světa federace UCI v disciplínách cross country, sjezd a trial, který nás zajímá přeci jen více než ty ostatní. V kategorii Elite 20″ reprezentuje ČR Vašek Kolář a Petr Jeřicha, v Elite 26″ Roman Chvojka. Doslova před pár minutami skončila kvalifikace 20″ kol a Vašek Kolář postupuje do finále z pátého místa! Finále se jede v pátek od 18:00. Jeřicha skončil na 26. místě, Chvojku čeká jeho kvalifikace zítra po obědě. Výsledky je možné sledovat živě nebo si je můžete stáhnout ze stránek UCI.

130 účastníků Světových her mládeže

Budoucí generace trialových specialistů se sešla o víkendu ve švýcarském Moudonu na 2013 UCI Trial World Youth Games (Světových hrách mládeže). Soutěžit přijelo celkem 130 mladých sportovců z celé Evropy a z Japonska.

V dívčí soutěži získala druhý titul v řadě královna šampionka z roku 2012, Nina Reichenbachová (Německo). Závod dokončila 10 bodů před Španělkami Carlou Caballe Riberovou a Irenou Camonis Yarzaovou. V chlapecké kategorii poussin pak bylo pódium celé španělské, s Alanem Rovirou Campaňou na prvním místě. Na stupních se k němu připojil Pol Cabre-Verdiell Badia (2) a Eduardo Richart Martin (3). Celý příspěvek