Archiv pro měsíc: Září 2015

UCI Světový pohár Antverpy

2015_antverpyBelgické Antverpy budou o víkendu 26.-27. září dějištěm závěrečné soutěže letošního světového poháru v trialu. Od včerejšího rána rostou na náměstí kontrolní úseky, těžká technika přiváží kameny, klády a další materiál, který obvykle v centrech měst nebývá. V průběžném pořadí jsou v čele svých kategorií Jack Carthy (560 bodů), Abel Mustieles (444) a Tatiana Janíčková (493).

Report: Havířov opět v uvolněném duchu

havirovStejně jako v loňském roce bylo finále Cyklotrialových her mládeže naplánováno do Havířova – překážky, které zde zatím stále zdobí městskou rekreační zónu Na Nábřeží, by totiž byl hřích nevyužít. Současně má ale tato skvostná lokalita dvě poměrně vážné nevýhody: leží úplně na okraji republiky a  nefunguje zde žádný místní klub, který by závod pořádal. Překážky tedy čekaly nejen na jezdce, ale i na pořadatele. Celý příspěvek

MČR v trialu Říčany

Příští týden se koná v Říčanech MČR v trialu podle UCI pravidel. Sobota 19. 9. bude patřit kategoriím elite 26″, expert a open. V neděli se na start postaví elite 20″, women a dětské kategorie. Soutěž s koná na Masarykově náměstí, start prvních jezdců v sobotu v 9:00, v neděli v 10:00.

Bližší info již brzy na fb. Jak to na říčanském náměstí vypadalo v roce 2013 se můžete podívat zde.

Andorra 2015: Poslední medaile rozdány

and0Závěrečný den soutěží patřil královské kategorii 26″ – velkým kolům je totiž v UCI věnováno přeci jen o trochu více pozornosti, nežli těm malým. Mnozí ale mají stejně rádi obě velikosti: třeba Dominik Oswald, včerejší vítěz kategorie Junior 20″, kterého dnes mohli diváci vidět i na startu finále Junior 26″. Celý příspěvek

Andorra 2015: semifinále 26″

and0Poslední semifinálové jízdy se jely ve čtvrtek. V juniorech 26″ Česká republika bohužel nemá zastoupení – ale zkusme ještě chvilku naše kluky přemlouvat, třeba přistoupí na to, že by jim velké kolo také slušelo :-) Jména těch, kteří na to již přišli, najdete ve výsledcích semifinále. V kategorii elite 26″ pohled na průběžné výsledky vzbuzoval údiv: polovina startujících absolvovala první kolo s plným počtem trestných bodů! Co se to tam v těch Pyrenejích dělo? Celý příspěvek

Andorra 2015: Přece jen do finále!

and0Opět aktualizováno Středa patří semifinálovým jízdám „malých“ kol. Junioři svou kvalifikaci dojeli pár minut před polednem, Martin Štěpánek skončil s 50 TB na 16. místě. O jediný bod skončil pod postupovou čárou i slovenský jezdec Samo Hlavatý :-( Kompletní výsledky juniorů. Napínavý boj o finále v elitě 20″ právě skončil, ale výsledek není takový, jaký bychom si přáli. Dočkali jsme se až později… Celý příspěvek