Kalendář 2020

Jak dopadl konkurz na pořadatele soutěží 2020? Stejně skvěle, jako celá letošní sezona. V kalendáři najdeme nové pořadatele a nové lokality, ale také staré lokality a staré – řekněme raději zaběhnuté – pořadatele. Je na co se těšit! Kalendář najdete zde, podrobněji vám jej představíme příští sobotu na slavnostním vyhlášení sezony v Olomouci.

Slavnostní vyhlášení sezony

Slavnostní vyhlášení cyklotrialové sezony 2019 se koná v sobotu 30. listopadu ve velkém sále Domu dětí a mládeže v Olomouci na adrese Třída 17. listopadu 47.

Časový harmonogram:

10:00 – 13:00 volný Nezávod v tréninkové hale Biketrial klubu Olomouc (viz web)

14:00 – 17:00 vyhlášení sezony s drobným občerstvením na DDM Olomouc

neděle, 1. prosince: pro zájemce bude celé dopoledne k dispozici tréninková hala olomouckého klubu

Celkové výsledky MS

Potřetí a patrně naposledy se konalo mistrovství světa v čínském Chengdu. Z pohledu českých jezdců jednoznačně platí do třetice všeho dobrého a letošní sezona patřila mezi jednu z nejúspěšnějších. Přesto, že na medaili z UCI MS stále čekáme: pomineme-li první trialsínové šampionáty na přelomu osmdesátých a devadesátých let, tak tu zatím poslední získal v roce 1995 Radek Šeliga. Od té doby byla “placce” nejblíž Mája Křivová svým čtvrtým místem v Andořře 2015, v mužských kategoriích pak Vašek Kolář v roce 2013, kdy v jihoafrickém Pietermarisburgu skončil na páté příčce. Pokračování textu Celkové výsledky MS

Den druhý: držíme laťku

Druhý soutěžní den zahájila juniorská kategorie na horských kolech. V ní reprezentoval Česko Marek Pochtiol. V 8:30 nejsou místní podmínky tak úplně ideální pro závod (z hotelu na závodiště je to nejméně půlhodina autobusem a o čínském smogu si nechte vyprávět, poznámka redakce), ale přesto se s nimi Marek doslova popral. Do karet mu nehrály ani další okolnosti – špatně strávený včerejší oběd, dvě proražené duše, pár pádů do bahna a do vody. To všechno Mára ale přepral a může se radovat z postupového šestého místa. V sobotu mu budeme držet palce ve finálovém kole. Pokračování textu Den druhý: držíme laťku

Chengdu: Skvělý start

V čínském Chengdu odstartovalo letošní  UCI Urban Cycling World Championship. Českou reprezentaci dnes čekala úvodní soutěž národů. Na mistrovství světa jsou přihlášeni závodníci z celkově 19 zemí, z toho 9 zemí dokázalo postavit tým pro národy. Naši nominovaní jezdci nastoupili do závodu v tomto pořadí 1. Tomáš Vepřek (J20), 2. Marek Pochtiol (J26), 3. Alžběta Pečínková (WE), 4. Lukáš Müller (ME26), 5. Vašek Kolář (ME20). Česká republika se umístila na celkovém 4. místě celkovým počtem 410 bodů. Gratulujeme jezdcům a budeme držet palce do zítřejšího semifinále Marku Pochtiolovi, který startuje už v 8:30 místního času, Tomášovi Vepřekovi v 11:30 a Alžbětě Pečínkové ve 13:00.