Česká radost v Rakousku

V sobotu se ve Vöcklabrucku roztočil letošní kolotoč Světového poháru a pro české barvy to byl start velmi úspěšný. Zasloužila se o to Alžběta Pečínková, která svou premiéru dokázala dotáhnout rovnou až do finále. V ženské elitě obsadila šesté místo. Druhý nejlepší výsledek přivezl Václav Kolář, v kategorie muži – elite 20″ skončil sedmnáctý.

Bětka Pečínková se na start světového poháru postavila poprvé. Při pohledu na výsledky ženské elity se mi vybaví vzpomínka na Světové hry mládeže v polském Zawiercie: stejně jako teď, tak i tenkrát první místo získala Nina Reichenbach, šesté místo Bětka – tak dopadlo v roce 2014 jejich první setkání na tratích. Pro Ninu to bylo třetí vítězství na WYG v řadě za sebou a zároveň kvůli věku i poslední, pro Bětku první WYG v životě. O dva roky později na WYG v Německu 2016 se “potkaly” znovu. Bětka bojovala ve finále s Japonkou Yokotou o zlato  a Nina jako koučka německého týmu ji zamyšleně pozorovala z vnější strany pásky, vědoma si toho, že se brzy setkají opět na startu. Ta chvíle přišla letos.

Skokem v čase proto zpět k zatím poslednímu setkání, tedy do přítomnosti. V sobotním semifinále se Bětka s 27 TB dostala na průběžné šesté, postupové místo. Zbývalo jen počkat, s kolika body dokončí závod Debi Studer – a pak se začít radovat, Česko má zase jednou zastoupení ve finále! Uvidíme dál během sezony, jak Bětku tento úspěch namotivuje a jestli se jí podaří navázat na úspěchy Máji Křivové o pár let zpět. Každopádně je vidět, že holky z Hamrů umí.

V mužských kategoriích nejlépe dopadl Vašek Kolář. V kvalifikaci hladce postoupil z prvního místa ve skupině do nedělního semifinále. Tam se mu ale vůbec nezadařilo první kolo, po pravdě jen několik jezdců to dokázalo zbabrat ještě více. Ve druhém kole Vašek zazářil, ale už to bylo s křížkem po funuse. Součet bodů vydal na sedmnácté místo a to určitě není, co plánoval.

Z ostatních českých jezdců dokázali čtyři z pěti sekcí alespoň jednou pokořit David Herka (elite 26″) a Marek Pochtiol (elite 20″) – ten dokonce dokázal “uhrát” i jednu nulu, ale ani u jednoho jmenovaného to nestačilo na postup ze skupiny. Nepostoupili ani Lukáš Müller s Tomášem Kočičkou a Tomášem Eiblem.

Kromě světového poháru se ve Vöcklabrucku jel i Rakouský pohár, do kterého se úspěšně zapojila i česká cyklotrialová mládež. Zkomolená česká jména bylo při vyhlašování vítězů možné slyšet po oba dny hned několikrát 🙂

Sezona pokračuje 20. července mistrostvím Evropy ve Švýcarském Moudonu.

Výběr z fotogalerii UCI

Videozáznam finále

Kompletní výsledkové listiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *