Čtvrté místo ze Salzburgu

Skvěle zahájila sezonu Alžběta Pečínková: v úvodním kole Světového poháru v Salzburgu obsadila konečné čtvrté místo. V mužských kategoriích se nejlépe dařilo Václavu Kolářovi, který se kvalifikoval z prvního místa ve skupině a v semifinále skončil šestnáctý.

Světový pohár letos zahájil tradičně / netradičně. Tradičně se úvodního kola zhostilo sousední Rakousko, netradičně se závod přesunul z již zažitého Vöcklabrucku do nové lokality – historického centra Salzburgu. Nové prostředí bohužel byl pro pořadatele trochu krok do neznáma a tak museli zrušit plánovaný závod národního ÖTSV Cupu, do kterého se rádi zapojovali mladí čeští jezdci – tak snad příští rok už vše zase vyjde. Tradiční pro první červencový víkend v Solnohradsku bohužel byl také silný vítr spolu s deštěm.

Českých jezdců do závodu nastoupilo devět. Jak už bylo zmíněno v úvodu, nejlepšího výsledku dosáhla Bětka Pečínková. Ta nejprve zazářila v semifinále, kde se ziskem 530 bodů obsadila druhé místo – za světovou šampionkou Ninou Reichenbach se shodnými 530 body! Ve finále se ale karty úplně promíchaly. Soupeřky asi pošetřily v semifinále více sil nebo štěstíčka a tak nakonec zvítězila Vera Baron, Nina skončila druhá a Bětka “až” čtvrtá. Těžko soudit podle první soutěže, ale zdá se, že sezona v ženské kategorii bude velmi zajímavá…

V elite 20″ se nejlépe své role hodné mistra republiky zhostil Vašek Kolář, jak už také bylo řečeno. V kvalifikaci postoupil ve své skupině s 590 body ze 600 možných. V semifinále pak zisk 380 bodů stačil na 16. příčku. Další čeští jezdci skončili v kvalifikaci: Mára Pochtiol 440 bodů (41. místo), Honza Šmíd 410 bodů (46. místo), Tomáš Vepřek 330 bodů (53. místo) a Peťa Mokrý 150 bodů (58. místo).

Kvalifikace byla konečná také pro české jezdce v kategorii elite 26″. Nejlépe ji zvládl Lukáš Müller (320 bodů, 45. místo), Tomáš Kočička skončil se 190 body na 48. místě a Tomáš Eibl se 150 body na místě 50.

Světový pohár pokračuje 23.-25. srpna ve Val di Sole.

Výsledky

Elite 20″: 1. Alejandro Montalvo (ESP), 2. Borja Conejos (ESP), 3. Dominik Oswals (GER)

Elite 26″: 1. Jack Carthy (GBR), 2. Nicolas Vallée (FRA), 3. Vincent Hermance (FRA)

Elite women: 1. Vera Baron (ESP), 2. Nina Reichenbach (GER), 3. Manon Baseville (FRA)

Kompletní výsledky na stránkách UCI:

https://liveresults.uci.ch/wctri/2019/results.aspx?id=60816&name=Salzburg&date=5-7.07.2019&language=eng

Záznam finálových jízd

Pokud se chcete podívat na záznam finále (bylo vysíláno živě), najdete jej na tomto odkaze:

https://www.uci.org/trials/news/2019/live-2019-uci-trials-world-cup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *