Archiv pro rubriku: Nezařazené

Přihlašování na slovenské závody

Na Slovensku od letoška zavedli nový informační systém na zpracování výsledků a jsou ještě o krůček dál, než my: rozhodčí budou mít přímo v sekci aplikaci v telefonu, do které mohou zadávat body a vy je vidíte ihned ještě během jízdy – tak, jak jsme to zažili na MS v Číně. Palec hore pre slovenský trial! S novým systémem je spojené i online přihlašování předem, čtěte dál důležité informace od Janky Kucovej. Slovenský seriál letos zahrnuje šest akcí, viz kalendár na slovenských stránkách. Pokračování textu Přihlašování na slovenské závody

Trial kemp Hamry nad Sázavou 2019

Trialový kemp v Hamrech nad Sázavou letos proběhne v termínu 14. – 17. července. Že je to daleko? Omyl! Registrace totiž začíná už 1. dubna a kdo se nestihne včas zaregistrovat, tomu se může stát, že na něj už nezbyde místo. Kapacita kempu totiž není nekonečná. Letos pojede kemp v malinko jiném administrativním režimu, oficiálně jsou organizovány pouze společné tréninky. Co se děje mezi tréninky a večer je už jen na vás – a na vaši zodpovědnost. Věříme ale, že jinak bude vše “při starém” – čtyři dny na Vysočině plné trialu a prázdninové pohody. Takže nezapomeňte: registrace od prvního apríla, podrobnosti v propozicích. Více info najdete také na webu pořadatele, AMK Hamry nad Sázavou. Kemp navazuje na soutěž Českého poháru a Youth Games.

Královna Alžběta

V přímém přenosu České televize proběhlo ve středu vyhlášení dalšího ročníku ankety Král cyklistiky. Jak poznamenal moderátor pořadu: “Je to zvláštní, slavíme sto let od rozpadu Rakouska – Uherska a přesto tu stále máme trůn, korunu a krále.” V disciplíně trial ovšem nemáme krále, ale královnu: vítězkou ankety v naší disciplíně se stala Alžběta Pečínková. Nominováni dále byli Marek Pochtiol a Václav Kolář, pro Alžbětino vítězství rozhodly její letošní výsledky na Světovém poháru, šesté místo na mistrovství Evropy a také sedmé místo na mistrovství světa. Gratulujeme!

Pevný bod ve vesmíru

Dejte mi pevný bod ve vesmíru a pohnu Zemí, řekl kdo? Víte to? Pro český trial na kolech je takovýmto pevným bodem malá vesnice na staré zemské hranici Čech a Moravy, Hamry nad Sázavou. Místní klub pod vedením Míry Křivy dokázal během let dát tomuto sportu hrozně moc – kromě úspěšných reprezentantek a reprezentantů je to také prázdninový kemp. Pro mnohé iniciační setkání s trialem, pro jiné místo, kde překonali své hranice, kde konečně přišli na to, jak zkoordinovat pohyby, aby to “tam bylo”. Anebo prostě jen místo setkání s partou známých, kde se vypráví historky z minula a spřádají plány do budoucna (no schválně, kde myslíte, že se narodily Youth Games?). Tohle všechno  letos již po jedenácté. Jak to vypadalo se můžete podívat ve velké fotogalerii Saši Šillerové.

Jarní Španělsko: vyplatí se?

Má smysl uvažovat o jarním tréninku v zahraničí? Chladné počasí, které se tento víkend vrátilo do české kotliny, dává poměrně jednoznačnou odpověď. A tak každoročně zjara míří desítky (nejen) českých silničních i MTB cyklistů na Kanárské ostrovy nebo na Mallorcu bez ohledu na to, zda se jedná o hobby jezdce či vrcholové sportovce. Trialový sport v tomto není výjimkou. Cílem však v tomto případě nejsou španělské ostrovy, ale La Peninsula – tedy Pyrenejský poloostrov alias pevninské Španělsko. O něco severnější poloha je bohatě vyvážena zázemím, které zde trial má. Pokračování textu Jarní Španělsko: vyplatí se?

Buenos días, já taky jdu…

Všichni jsou už v Mexicu, buenos días, já taky jdu – možná si ještě vzpomenete na refrén jedné starší country odrhovačky od Michala Tučného. Stačí zaměnit Mexiko za Španělsko a stará píseň přesně vystihuje realitu dnešních dnů. V sobotu se jel první letošní závod UCI C1, Copa Catalana v Barceloně, a český jezdec Václav Kolář v něm mezi dvaatřiceti jezdci kategorie elite obsadil osmé místo. K tomu si ještě střihl návštěvu v Bicicletas Monty, do jejichž továrního týmu patří. Další česká parta soustředěná kolem klubu Mraveniště na závody nečekala a po týdenním trénování v okolí Barcelony odletěla v sobotu domů, aby ji vzápětí vystřídala mládež z Trial Czech Teamu. Ti si pro své soustředění zvolili osvědčený Suances. Jaké jsou jejich plány pro nejbližší dny? Pokračování textu Buenos días, já taky jdu…